MALTA

stiahnuť (3)Existuje mnoho dôvodov prečo si študenti vyberajú štúdovať angličtinu na Malte.  Anglicky hovoriaci učitelia, nízke náklady na bývanie, mnoho možnosti na využitie voľného času, a anglicky hovoriaca miestna komunita su len niektoré z dôvodov. Príďte a presvedčte sa  sami!

 

relax

Zakladne info: Malta je husto obývaná krajina  v Stredozemnom mori. Malta sa skladá z troch obávaných ostrovov: Malta , Gozo a Comino. Ostrovy majú spolu 403 000 obyvateľov. Oficiálnym jazykom je angličtina ale domáci často medzi sebou komunikujú aj Maltčinou. Tento jazyk je akýsi mix angličtiny, arabčiny, taliančiny a francúzštiny  čo pramení z bohatej histórie tohto ostrova.

Historia: Historia Malty je skutočne velmi bohatá. Začala sa datovať zhruba 4 000 rokov pred Kristom.  Išlo o takzvané megalitické obdobie , ktoré dostalo názov podla megalitických chrámov. V tejto dobe tu žilo doposial neznáme obyvatelstvo, ktoré na Maltu prišlo pravdepodobne zo Sicílie. Po prvých obyvateloch sa tu postopne prestriedali Féničania, Rimania, Arabi, Normani až napokon Britská kolónia, ktorá obsadila Maltu v roku 1800 kedy Briti ,,ukradli“ ostrov Francúzom. Malta sa stala strategickou pre Britskú kolóniu hlavne počas 2. svetovej vojny.

21.Septembra 1964 získala Malta nezávislosť a stala sa republikou. 1.mája 2004 vstupuje Malta do Európskej únie.

Podnebie: Maltské ostrovy majú príjemné slnečné podnebie s denným priemerom okolo 12 hodín slnečného svitu v lete, 5 až 6 hodín v polovici zimy. Klíma je typická stredomorská a je silne ovplyvnená morom.

Letá na Malte sú horúce, suché a slnečné. Teplota sa počas dňa v lete je často  ochladenie miernym vánkom prichádzajúcim od mora.stiahnuť

Na jar a na jeseň je trochu chladnejšie, okrem prípadov, keď občas Sirocco vietor z Afriky prináša horúci vzduch typický vysokými teplotámi a vlhkosťou.

Zimy na Malte sú mierne, s občasnými krátkymi studenými vĺn, ktoré prinášajú severne a severo-východne vetry zo strednej Európy.

Ročné zrážky sú nízka, s priemerom 553 mm za rok. Kúpanie v mori je možné aj v zimných mesiacoch, a ,,plážové“ obdobie môže trvať až do neskorého októbra.

Učte sa po anglicky s nami na Malte a užite si krásne počasie po celý rok.

Azure-Window-1-Gozo-Island-1-MaltaZaujímavosti: Malta je ostrovom kde sa človek nemá skutočne kedy nudiť. Okrem mnoho barov a reštaurácii popri pobreží a bohatého nočného života ma Malta mnoho miest ktoré treba navštíviť. Tu sú niektoré z nich:

Valletta- nie je to iba hlavné mesto Malty. Valletta velá patrí do svetového dedičstva UNESCO. Toto krásne mesto je ako stvorené na celodenné prechádzky. Okrem mnohých historických pamiatok ako sú napríklad múzeá, chrámy, kostoly (tých je na Malta skutočne dostatok, výše 365 rôznych náboženských chrámov) tu nájdete aj krásne úzke uličky lemované typickými maltskými balkónmi. Ideálne mimo leta, keď je počasie stále príjemné a ako stvorené na romantické prechádzky po tomto krásnom historickom meste…

Pláže: Malta je plná krásnych pláží a miest na relax. Nie len na hlavnom ostrove no hlavne na ostrovoch Gozo a Comino objavíte mnoho miest kde sa budete skutočne cítiť ako v raji…

Alebo sa stačí prejsť popri mori a obdivovať krásne pobrežie a prístavy. Tak čo ešte stále rozmýšlate či ísť študovať angličtinu na maltu?

 

Kontakt


Telefón. 0911 037 175 / 0903 447 430
Email. info@studium-na-malte.sk
Adresa. Priehradna 34/D Bratislava,
Slovensko
Sledujte nás.
Demo